logo  
ok ok ok ok ok ok ok ok
ÇOK OKUNANLAR

YORUMLAR
biz artık bu kadından bıktık lays artık başka bi
dans güzeldir ya ...
Harika olmus neslihani cok severim allah herkese o
Harika olmus inanin bana beni anlatmis bende hay
bir film ancak bu kadar yanlış yorumlanabilir. y

22-12-2014
  ok Ana Sayfa
  ok Gündem
  ok Bilge Kadın
  ok Edebiyat
  ok Eğitim
  ok Foto Galeri
  ok Kadın Haberleri
  ok Görmeden Geçme
  ok Sağlık
  ok Kadınlar Pazarı
  ok Medya
  ok Bugün ne pişirsem
  ok Gülümse
  ok Çocuk
  ok 5 M
  ok Düşünce
  ok Ev Hali
  ok Araştırmalar
  ok Müzik
  ok Kültür-Sanat
  ok Pratik Bilgiler
  ok Özel Dosyalar
  ok Röportaj

KADINHABER ÖZEL
Yazarımız Fanatizm Terörünü yazmıştı! Öz yeğeni Burak Yıldırım bu hafta öldürüldü!
Yazarımız Mehmet Ali Yıldız'ın yeğeni Burak Yıldırım, Fanatizm terörüne kurban g

VİDEOLAR
Cesaria Evora Besame Mucho
Besame Muchoyu en güzel söyleyen bir kadın vokal...
Erdem Beyazıt-Sana Bana Vatanıma Şiiri
Okuyan: Recep Tayyip Erdoğan
Tüm Videolar

RÖPORTAJ
Haluk Levent Neden komünist kalmak istiyor?
ZENGİN ADAM, PARASI OLAN ADAM DEĞİL

ANKET
Eşinizle sık sık kavga eder misiniz ?
Hayır.En son ne zaman kavga ettiğimi bile hatırlamıyorum.
Evet, her gün bir sebep çıkıyor ve kavga ediyoruz.
Ara sıra
Hiç belli olmuyor. Olmadık şeyden kapışıyoruz.


Anket Sonuçları

TARİHTE BUGÜN

SÜLÜKLE TEDAVİ HER DERDE DEVA MI?

Alternatif tedavinin en son gözdesi sülüklerle ilgili herşeyi kadın haberleri sordu uzmanı yanıtladı

 Bundan 10-15 yıl önce semt pazarlarında şişelerde sülük satılırdı. Vücuttaki fazla ve kirli kanı akıtmak için kadınlar alır sülükleri özellikle bacaklarına koyarlardı.  Varis ve basur tedavisinde halk arasında popüler bir yöntem olan sülüğün tıbbi tedavi amacıyla kullanıldığını yeni öğrendik. Azerbaycanlı bir öğretim görevlisi, alternatif tıp tedavileri uzmanı Metanet hanıma sülükle terapi( hirudotherapy), manuel terapi ve vakum terapiyi sorduk.


 Sülüğün geleneksel halk tıbbında uygulandığını biliyoruz. Ancak modern tıbbın sülüğü kullandığını yeni yeni duyuyoruz. Bize önce tıbbi sülüğü anlatabilir misiniz?
 Sülük görüntüsü itibariyle genellikle insanlarda tiksinmeye neden olur. Bunun nedeni kişilerin bu harika doktorları tanımamalarıdır. Oysa bugün modern tıbba tamamlayıcı olarak dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır. Biz de sülükte yeni bir sistem üçlü terapi; vakum terapisi, karın bölgesine manuel terapi ve sülük uygulaması-kan alma yapıyoruz.

 
 Öyle mi yani batı ülkelerinde de kullanılıyor mu?
 Ben en iyi Rusya'yı biliyorum, güzellikten zayıflamaya, kısırlık tedavisine kadar geniş bir alanda kullanılmakta. Bununla birlikte ABD'de plastik cerrahide yara ve yanık tedavisinde etkin kullanıldığını, bazı Avrupa ülkelerinde özellikle tansiyon dediğimiz kan basıncını dengelemekte kullanılıyor. Hirudotherapy çok etkili yani bir çok tıbbi sorunların tedavisinde tamamlayıcı olabilir. 

Peki  evde sülük konulabilir mi?
Konulabilir ancak tıp bilgisi olan biri olması şarttır. Çünkü ana damarlara konulursa kanamayı durdurmak zorlaşabilir. Ayrıca steril şartlara dikkat etmek çok önemlidir. Sülüklerin, konulan vücudun ve ortamın steril olması çok önemlidir. Tabii doğru pansuman da çok ehemmiyetli. Bildiğiniz gibi tıpta sülüğün iki üç çeşidi ancak kullanılır. Hanımlar dere kenarlarından felan topladıkları sülüğü aman kullanmasınlar. Doğal hayattaki sülükler koyulduğundaki riskler çok fazla, mesela kanama çok olur ve alerji gelişebilir.. Bu sebeple evde pek tavsiye etmiyoruz.

 Sülük herşeyin çaresi midir? O zaman modern tıp neden kullanmıyor?
Hayır tabiki herşeyin çaresi değildir. Ama özellikle hastalığa yakalanmadan önce çok etkili diyebiliriz. Bunun yanı sıra birçok hastalığın bazı semptomlarının tedavisinde çok iyi sonuç alınıyor. Modern tıp neden kullanmıyor diye sorarsanız; Modern tıbbın ekonomik boyutunu gözönüne alırsak nedenini de bulabiliriz. 
Bakınız dikkatinizi çekmek istiyorum sülük; 100'ün üzerindeki enzimiyle birçok hastalığı tedavi ediyor. Damar içindeki pıhtıları çözüyor, kanı sulandırıyor. Damar içini tedavi ediyor. Ağrı tedavisinde çok iyi neticeler alabiliyoruz. 

Kanser Tedavisinde etkisi var mıdır?
Son araştırmalar özellikle meme kanseri tedavisinde olumlu katkıda bulunduğunu gösteriyor. Diğer kanser türlerinde ise yardımcı tedavi özellikle ağrı ve kansere bağlı bazı yaraların tedavisinde kullanılabilir.
 
Ağrı kesici ve Antieflamatuar özelliği var mı? 
Sülüğün verdiği enzimler içinde hem antibakteriyel maddeler hem de ağrı kesici bazı maddeler var.

En merak edilen belki de istismar edilen sorunlardan biri de kısırlık! Sülüklerin kısırlık tedavisinde ne gibi etkisi oluyor?
 Sülükler, seconder kısırlık tedavisinde kullanılabilir. Yani, spermin zayıflığından kaynaklanan sorunlarda yardımcı oluyor. Sülüklerin enzimi sperm kalitesini çok artırıyor. Sülüğün sadece emmesi hiç önemli değil. Enzim verilmesi çok daha önemli diyebiliriz. Bölgesel koyulduğundan dolayı üreme organlarındaki dokuları yenilemesinde etkili oluyor. 
 Böbrek hastalıklarında ne gibi etkisi var?
 Böbrek kistlerinde etkisi önemlidir. Ameliyatsız bir şekilde böbrek kistlerinden kurtulmak mümkün olabilir. 

 Sülük acıtır mı?
 Bir sivrisinek ısırığı acısı verir. Ayrıca, sülükler maddeler (ağrı kesiciler) analjezik bir madde yayarlar. Ortalama ilk onbeş dakikada enzimini akıtır. Ayrıca, 40-45 dakika arası kan emerler.
 

Sülüklerde püf nokta nedir? Ve sizin ugulamanızdaki farklılık nedir?
 Her tedavide önce inanmak öenmlidir. Suyu bile bana şifa olacak diye içersek fayda görebiliriz. Diğer yandan Akupunktur noktalarına sülük tedavisi yapıldığında çakralarda negatif enerji varsa onlar da düzelebilir. Solar plexsus girildiği zaman karın boşluğundaki organların çalışmasına katkı sağlıyor. İlk 10-15 dakikada enzimlerini veriyor. Daha sonra kan emmeye başlıyor o arada şekil değiştiriyor. 
 

Hirudotherapy ve Güzellik

 
 Şimdi kadınlar için çok önemli olan güzellik ve zayıflamaya gelmek istiyorum. İngilizce tarama yaptığımda şöyle bir habere rastladım. Demi Moore, detoksifikasyonunu sülüklerle yapıyor diye...
(Gülüşmeler) Öyle mi bunu bilmiyordum. Tabii kan yenilemesi ve hücre yenilemesi bir anlamda gençleşme ve güzelleşmedir.Yani detokstur. Ha bu arada Rusya'da botox için kullanılıyor!!!

Detoks derken botoxsa geldik! Botox mu? 

 Botox için 6-8 seans yapılabiliyor. Örneğin güzelleşme deyince aklıma selülit geliyor. Selülit Dolaşım bozukluğundan kaynaklanıyor. Bacak arkalarına konulduğunda selüliti sıfıra indiriyor. O bölgede dokuların yenilenmesine neden oluyor. Selülit yaşam şartlarına göre oluşur. Spor yapan, diyete dikkat edenin selülit oluşumu daha az olabilir. 

 

Asıl konuya gelsek yani Hirudotherapy ve zayıflama desek!
 Zayıflamada ancak yardımcı tedavidir. Özellikle yüksek troidden dolayı kilo vermeyenlere çok yardımcı olur. Çünkü troid bezinin çalışmasına neden olur. 

KELLİĞE SÜLÜKLE SON VERİYORLAR

   Youtoube'de Hindistan'da kelllik tedavisinde kullanıldığıyla ilgili görüntüler seyrettim. Bunun bir ciddiyeti var mı?
Başından beri anlatmaya çalışıyorum sülüğün temel noktası hücre yenilemesi. Bu yüzden Kellik tedavisine olumlu cevap verdiğini biliyoruz.

 Öyle mi? Mesela ben 50 yaşında olgun bir erkeğim "kelliğimi tedavi için size geldim?" Derse ne dersiniz?
Yok olmaz. Tabiiki bunun da bir yaş hududu var. Daha çok çocuk ve gençlerde fayda veriyor. 
 Çocuklarda mı?
 Evet çocuklarda konulabiliyor. Önemli bir problemleri varsa 8 aydan itibaren sülük takılabilir. Bebek sarılık ve havale geçirmişse aya bakılmaksızın tedaviye başlanır.
  Çocuklarda havaleye nasıl faydası olabilir ki?
Yüksek ateşte özel bölgeler var, oralara koyabiliriz. 

 

Kimler sülük tedavisi göremez?
 Hamile bayanlar, bebek emzirenler, kan azlığı olanlar ve Kan kanseri olan kişilerde asla uygulanamaz. Şizofreni hastalığının tedavisinde sülüklerin bir faydası olmaz. 

Sizin alternatif tıp konusunda uzman olduğunuzu biliyoruz. Sülük dışında olumlu geri dönüşüm aldığınız uygulama hangisidir?
 Masajlarda felç ve kanser hastalarından çok memnun olduklarını duyuyoruz. Omuriliğin eğriliklerinde. Kas gerginliklerinde hepsinde fayda görüyoruz. Kan dolaşım sisteminde manuel terapi yapıyoruz. 

Peki Hacamat Tedavisi için ne düşünüyorsunuz? 
Tansiyon hastaları için birebir. Doğa nasıl uaynıyorsa ilkbaharda insan vücudundaki kan da uyanıyor. O kirli kanı akma mükemmel sonuç veriyor. Ağrıların atılmasında, birinci basamak sinir hastalıklarında çok fayda sağlıyor. Beyin kanaması ve kalp hastalıklarına etkide bulunuyor.
 Amerikada plastik cerrahide kullanıldığında duydum?
 Dokunun erken yenilenmesini sağlıyor. Bu da enzimin etkisiyle. Zaten ameliyatla yeterince kan akıyor. O sebeple asıl olan enzimdir. Enzimler dokunun yani ameliyat yarasının iyileşmesine çok yardımcı alıyor. Zaman kazandırıyor. Estetik ameliyatlarda oluşan ödemin akıtılmasına destek oluyor.

 

Metanet Hanım size nasıl ulaşabilirler?
Bana danışmanlık yaptığım merkezden FİLONİM'den ulaşabilirler. Telefon numaraları:  (0216) 363 83 72

www.kadinhaberleri.com2010-05-26 18:52:27


Arkadaşına gönder

Yorum ekleyin
 Lütfen yorum, eleştiri ve beklentilerinizi bize iletin.
Adınız :
Emailiniz :
5 çarpı 3 = *spam koruması
Yorumunuz :
  
Yorum sayısı : 9 Bütün yorumlar...
şebnem 2013-01-02 15:54:13 - 
sülükle zayıflamak için hangi akapunktur noktasına koymamız lazım.?bende azerbaycanlıyım ve biraz da kilo vermek istiyorum vücüdun hangi noktasına koyarsam kilo veririm .yazarsanız memnun olurum

Dervişe 2011-11-11 15:22:11 - 
Hayır, sülükle kekemelik tedavisi yapılamaz. İyi bir kekemelik sağaltımı için dil ve konuşma bozuklukları uzman veya terapistlerine başvurmanız gerekmektedir.

derviş 2011-11-11 13:35:57 - 
Yorumunuzu büyük bir begeniyle okudum,fakat bilgisini almak istedigim çok önemli bir hususta sizden bilgi almak isterim. B u sülükler kekemelige bir fayda saglarmı daha dogrusu tutuklu konuşma küçük yaşta panik geçiren kardeşim zorlanıyor konuşurken tedavisi mümkünmü bu canlılarla ve ne kadar bir maliyet çıkar.bilgilendirirseniz çok sevinirim SAYGILARIMLA


Son 10 yazı... Tüm yazılara ulaşmak için...
sesli köşe oynat / durdur sesli köşe
henüz yok
 

ARAMA

YAZARLAR
Gülenay Pınarbaşı
FELLİNİ’NİN ROMASI MI ANTİK ROMA MI?
“Marx, Weber ve benzeri düşünürlerin kurumsallaştırdığı şekliyle ‘Or
Ayşei Yasemin YÜKSEL (Acemi Demirci)
BEYAZ HALKALAR
Ülkü Selvi Uslu
SABA MAKAMINDA GÜNLERİM
  Neler de yazacakmışım size buralarda… Eh işte, “Neyim değil ne ol
Şebnem Güler Karacan
Bir kadın gazetecinin kıskançlığı ve Zehra D&
Elif Çakır röportaj yapmış, Gezi olaylarında saldırıya uğrayan Zehra D ile&helli
Betül Köroğlu
CEVİZLİ KADAYIF
İşte size dışı çıtır çıtır içi yumuşacık kadayıf tarifi. Yaz aylarında yanına be
Ayla Agabegüm
HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR
Kardeş sınıf projesi başlatılmalı!
Selcan YILDIRICI
Özgür nesiller yetiştirmeliyiz.
Çocuklarımızı büyütürken onları korumak, kollamak, karınlarını doyurmak, sıcak b
Selen GENÇ
Vicdanlar Nerede?
Bayram öncesi, Atlas Yardım Derneği’nin “Bayramda Bir Çocuk Giydir&r
Jale Kerimol Johnson
Eşlerimizi dışlayarak evliliğimize ne yapıyoruz?
Vedat Bilgiç
Anadolu'nun Ermiş Kadınları, Toplumun Şuuraltı Mirasına Işık Tutuyor
Tüm Yazarlar

KONUK YAZARLAR
Tüm Konuk Yazarlar

İLANLAR
Tüm İlanlar

LİNKLER
Skyturk
Vatan
Tüm Linkler


E-mail
Ana Sayfa | Hakkımızda | Bize Yazın | İletişim | Gizlilik Şartları
www.kadinhaberleri.com'un her hakkı saklıdır.
Site Üretim-